Mobihel > Systemy lakierowania > Oczyszczanie powierzchni
  • Powiększ odstęp między wierszami
  • Powiększ czcionki
  • Zmniejsz czcionki
  • Wydrukuj

CZYSZCZENIE

Oczyszczanie powierzchni


Przed lakierowaniem należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia, jak np. sole, wodę i resztki papieru ściernego po szlifowaniu, nadmiar mas uszczelniających w przypadku dodatkowego uszczelniania lub zabezpieczania, tłuszcz pochodzący z rąk, wszystkie resztki (również śladowe) rozmaitych środków sylikonowych w przypadku ich użycia itd.

Doskonały wynik w usuwaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń gwarantuje MOBIHEL Antysylikonowy środek do szyszczenia low VOC lub MOBIHEL HYDRO Odtłuszczacz. Środek do czyszczenia nanosimy ręczniczkiem papierowym lub czystą ściereczką, która nie pozostawia nitek. Następnie suchą szmatką lub ręczniczkiem papierowym wycieramy powierzchnię do sucha. W przypadku, gdybyśmy nanieśli środek do czyszczenia i nie starli go, na powłoce kryjącej MOBIHEL HYDRO Base MIX ukażą się plamy.

Tak więc powierzchnia powinna być zupełnie sucha i czysta, w przeciwnym razie powstać mogą różne defekty, np. kratery i uciekanie farby, póżniej pęcherzyki lub pękanie farby. B. trudno jest usuwać tego typu usterki i nie można się obejść bez powtórnego szlifowania i ponownego malowania.
MOBIHEL HYDRO śodkiem do czyszczenia czyścimy powierzchnię przed każdą fazą lakierowania. Jedynie w przypadku zakitowanych powierzchni nie stosujemy środka do czyszczenia, ponieważ kit może zwilgotnieć, co z kolei już w lakierze wstępnym, a najczęściej w lakierze kryjącym, może spowodować wystąpienie pęcherzyków.

Również w przypadku dwuwarstwowego lakierowania MOBIHEL HYDRO Base MIX oczyszczamy przed naniesieniem MOBIHEL 2K HS 2:1 lakieru bezbarwnego low VOC lepką szmatką.